Kanabinoidai, Endokanabinoidai ir Fitokanabinoidai

Sintetiniai kanabinoidai

Sintetiniai kanabinoidai sintetinami (arba pagaminami) laboratorijoje dirbtiniu būdu. Jų poveikis yra kol kas mažai ištirtas, išskyrus sintetinį psichotropinį delta-9 THC, kuris intoksikuoja žmogaus organizmą ir sukuria daugiau žalos, nei naudos. Sintetinis THC dažniausiai naudojamas kaip nelegalus narkotikas svaiginimuisi. Sintetinių kanabinoidų poveikis yra neaiškus. Jų sveikatinančios savybės yra mažai ištirtos ir kelia daug abejonių.

 

Endokanabinoidai

Endokanabinoidai (dažniausiai pasitaikantys – Anandamidas ir 2-AG) yra žmogaus organizmo pagamintos molekulės, kurios perduoda reikalingą informaciją ląstelėms, taip užtikrindami tinkamą medžiagų apykaitą, ląstelių atsinaujinimo ir kitus organizmo biologinius procesus. Pirmuosius endokanabinoidus žmogus gauna su motinos pienu. Toliau mūsų organizmai tęsia jų “gamybą” visą likusį gyvenimą. Tačiau, kuo labiau žmogus sensta, endokanabinoidų gamyba lėtėja ir tai lemia endokrininės ir imuninės sistemų sutrikimus bei senatvės ligas.

 

Fitokanabinoidai

Fitokanabinoidai yra veikliosios medžiagos, aptinkamos kanapėse ir kai kuriuose kituose augaluose. Šiuo metu yra atrasta ir moksliškai aprašyta beveik 150 skirtingų fitokanabinoidų molekulių. Fitokanabinoidai pasižymi įvairiomis terapinėmis savybėmis, o jų poveikis žinduoliams šiuo metu gausiai studijuojamas mokslo ir klinikų. Delta-9 THC yra vienintelis intoksikuojantis psichotropinis kanabinoidas iš šiuos grupės medžiagų. Dominuojantis nepsichotropinis fitokanabinoidas yra kanabidiolis (arba CBD). CBD, kaip ir dauguma kitų fitokanabinoidų, stimuliuoja žmogaus endokanabinoidinę sistemą ir pasižymi plačiu terapiniu poveikiu. CBD, kaip ir kitų nepsichotropinių fitokanabinoidų, yra gausu pluoštinėse kanapėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.