Kanabinoidai padeda mažinti žmogaus keratinocitų proliferaciją

Notingamo Universiteto Biomedicinos mokslų mokykloje atliktų tyrimų duomenimis, Kanabinoidai padeda mažinti žmogaus keratinocitų proliferaciją be jungimosi su CB1/CB2 receptoriais ir gali tapti potencialia psoriazės gydymo priemone.

Tyrimo pagrindas: Iš kanapių (Cannbis sativa) gaunami kanabinoidai turi antiuždegiminių savybių, o taip pat slopinančių keleto tumorogenerinių ląstelių linijų proliferaciją- kai kurių iš jų signalų perdavimas susijęs su kanabinoidiniais receptoriais. Kanabinoidiniai receptoriai (CB) pasiskirstę odoje ir anandamidas, endogeninis CB receptoriaus ligandas, slopina epidermio keratinocitų diferenciaciją. Psoriazė yra uždegiminė liga, iš dalies susijusi su epidermio keratinocitų proliferacija.

 

Tikslas: Mes nagrinėjome augalinių kanabinoidų delta-9 tetrahidrokanabinolio, kanabidiolio, kanabinolio, kanabigerolio galimybes mažinti žmogaus keratinocitinių ląstelių linijų hiper- proliferaciją ir bet kokią sąveiką su kanabinoidiniais receptoriais.

 

Metodai: Gydymui kanabinoidai įvertinimui atliktas keratinocitų proliferacijos tyrimas. Receptorių dalyvavimo nustatymui buvo naudojamas selektyvus agonistas ir antagonistas kartu su kai kuriais fitokanabinoidais.

 

Rezultatai: Visi tirti kanabinoidai tam tikromis dozėmis sumažino keratinocitų proliferaciją.  Selektyvūs CB2 receptoriaus agonistai tik iš dalies sumažino proliferaciją, CB receptorių agonistai sumažino priklausomai nuo dozės, šių agonistų veikimas nebuvo blokuojamas CB1/CB2 antagonistais.

 

Išvada: Šie rezultatai rodo, kad CB receptoriai nors ir gali turėti nedidelę įtaką keratinocitų proliferacijos mažinimui, jie šiame procese nevaidina esminio vaidmens. Rezultatai rodo, kad kanabinoidai mažina keratinocitų proliferaciją ir todėl gali tapti potencialia psoriazės gydymo priemone.

Nuoroda į studiją:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17157480#

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.